piątek, 7 listopada 2014

Zbuntowani, jak przystało na nastolatków

Autor: C.J.Daugherty
Tytuł: Zbuntowani (cz.4)
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2014
Stron: 391


1. Wybrani - 2. Dziedzictwo - 3. Zagrożeni - 4. Zbuntowani


Krótko o książce:
 Allie, po długim ukrywaniu się przed Nathanielem, wraca do Akademii Cimmeria. W szkole wiele się zmieniło, ochroniarzy jest więcej niż uczniów, a Nathaniel żąda negocjacji, w których uczestniczyć będzie Allie. Dziewczyna zgadza się na tę propozycję. Ma jej towarzyszyć jej obecny chłopak, Sylvain. Zdaje się jednak, że Carter nie wyzbył się uczuć do Allie.

~*~

Fenko nie miała przyjemności recenzować serii Wybrani (choć miała przyjemność czytać), dlatego na jej blogu nie znajdziecie żadnej wzmianki o pierwszych trzech częściach. Fenko złapała się za to za główkę, gdy doszły do niej słuchy, że seria ma się składać z siedmiu tomów. Siedmiu! Rety, myślałam, że na pięciu poprzestaniemy...

Pierwsza część była naprawdę miłą lekturą. Był to jeszcze czas, kiedy Królowa zaczytywała się w słodkich młodzieżówkach. Potem powoli dorastała i każda kolejna część tej sagi robiła się coraz bardziej... przeciętna? Dużo jest tu mowy o zaufaniu, ale w okropnie sztampowej, tanio-młodzieżowej wersji.

W każdym tomie Allie skacze pomiędzy Sylvainem i Carterem. Hop, hop, siup... Znowu hop...
Czytając tę serię, nauczyłam się jednego: jak jest dobrze, zaraz będzie źle. Normalka. W tym wypadku Autorka w ogóle się nie popisała. To tak przewidywalne, że aż przykre. Muszę jednak przyznać, że ostateczna (zwróćcie uwagę, jak subtelnie zawarłam sarkazm w tym jednym niewinnym słowie) decyzja sercowa Allie w pewien sposób mnie zaskoczyła. To było takie nagłe. Chociaż cała resztę stanowi oczywiście dobrze znany schemat "ona i dwaj oni". W tej serii jest to jeszcze bardziej irytujące niż w innych, nie pytajcie dlaczego, bo sama nie wiem.

Ja tak się tylko zastanawiam - jak to się ma do kolejnych trzech części? Błagam, niech mi nikt nie mówi, że Allie znowu będzie skakała między jednym a drugim, nie wytrzymam tego... Ta to się potrafi buntować.

Na koniec tego biadolenia powiem jeszcze, że ta seria jest tak męcząco wciągająca, że już płaczę nad moim pustoszejącym portfelem, kiedy wyjdą kolejne części. Masz ci los...


Książkę można kupić na Znak.com.pl ze sporą obniżką.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wszystkich zbuntowanych i grzecznych zapraszam do konkursu, bo to już ostatnie dni. 
Brakuje 5 osób do minimalnej liczby zgłoszeń :)