piątek, 31 lipca 2015

Wymiana niepotrzebnych książek - bawimy się!

Pamiętacie świąteczną wymianę u Fenko? TUTAJ możecie sprawdzić, jak się bawiliśmy i jakie prezenty dostaliśmy. Było super! Do zimy jeszcze daleko, ale pomyślałam, że może ktoś z Was miałby ochotę na kolejną wymianę. Tym razem trochę inną...


Głowna zasada brzmi: wymieniamy książki, które mamy u siebie na półkach, a których chcemy się pozbyć, wymienić i w ogóle odświeżyć półki. To kosztuje niewiele, a jaka zabawa! :) Tylko pamiętajcie, nie mogą być to książki stare i zniszczone! (chyba że odbiorca zażyczy sobie takich starych wydań). Jeśli ktoś chce się bawić, a nie ma nic na wymianę, może książki kupić - czasu jest sporo, a moliki książkowe wiedzą, gdzie szukać świetnych i tanich pozycji :)

 ZASADY:

1. Zgłoś się w komentarzu pod tym wpisem, podając (chociaż przybliżoną) liczbę książek (minimum 2), jakie chcesz wymienić. W założeniu mają być to książki, które już posiadasz i chcesz się je pozbyć lub odświeżyć półki. Dodatkowo, jeśli możesz, podaj gatunki (mniej więcej) tych pozycji i napisz, jakie gatunki Ty czytasz (lub jakich nie czytasz w ogóle). Będzie mi łatwiej kojarzyć pary wymiankowe ;)

2. Po ustaleniu par (kojarzyć będę zgodnie z ilością egzemplarzy i innymi czynnikami) skontaktuj się ze swoją parą, podając swoją liczbę książek. Ilość Waszych egzemplarzy może się różnić, więc umówcie się między sobą. Podajcie informację o wydaniach kieszonkowych, uszkodzeniach, gatunku itp. Jeśli będziecie chcieli, możecie wymienić się nawet zdjęciami, ale może lepiej nie - to zepsuje niespodziankę i czar prawdziwej wymianki ;) No i dobrze zapytać, jakie gatunki czyta nasz odbiorca, bo czasami można niepotrzebnie wysłać coś, co i tak nie zostanie przeczytane.

3. Postarajmy się o piękne opakowanie prezentu! To najwspanialsza część, odpakowywanie! Niech wszyscy mamy trochę radości na rozpoczynające się wrześniowe słoty i oczywiście na początek szkoły czy studiów... Zróbcie prezent, jaki sam chcielibyście dostać. W ten sposób wszyscy dostaniemy wspaniałe podarki ;)

4. Nikt nie powiedział, że prezent musi składać się tylko z książek niepotrzebnych. Wszelkie dodatki, słodkości, gadżety i prezenciki mile widziane! Chętni mogą nawet wymienić się książkami kupionymi specjalnie na cele wymiany.

5. List do pary lub karteczka okolicznościowa z podpisem i adresem swojego bloga - obowiązkowo! :) Niech nasza para ma pamiątkę!

6. Zanim wyślecie swój prezent, zróbcie mu zdjęcie i prześlijcie do mnie na t.awanturnica@gmail.com
Zrobię miłe dla oka zestawienie ;)

7. Zgłaszamy się do 2 września. Paczuszki powinny dojść do odbiorcy do 15 września! Oczywiście tolerujemy drobne poślizgi :) We wrześniu nie ma jeszcze tak wiele nauki w szkole, więc wierzę, że każdy będzie miał czas przygotować prezent!
 

Udział może wziąć każdy, kto posiada bloga. Po zgłoszeniu nie można się wycofać, bo pary wymiankowe zostaną... bez pary. Chętnych zapraszam do obserwowania Królowej Moli, polubienia mojego Fp oraz udostępnianiu banerka - im więcej osób, tym lepiej!

Zgłoszenia do 2 września!