poniedziałek, 26 października 2015

Co książę w młodości nabroił

Królewska rodzina ma taką siłę przyciągania, że nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek przeszedł obojętnie obok tej okładki. W końcu każdy z nas marzył kiedyś o tym, aby być księżniczką czy królem (nielicznym się udało, nawet jeśli królują tylko - albo aż! - wśród książkowych moli). W tym numerze wychodzą na wierzch młodzieńcze grzeszki księcia Harry'ego. Tego nie możecie przegapić!


Książę Harry jest synem księżnej Diany i to zapewne po niej odziedziczył zamiłowanie do dobrych uczynków. Działania charytatywne to jego specjalność, ale pod płaszczykiem uczynności skrywa się chłopiec, który w młodości przyniósł sporo wstydu rodzinie. Chociażby wtedy, gdy paradował na imprezie w stroju nazisty, ze swastyką na ramieniu, albo gdy pozował nago obok kobiety.


Kiedy już poczytacie, co słychać w pałacach, polecam artykuł o polskich społecznościach za granicą. Czy wiecie, że haitańskie voodoo przyswoiło sobie naszą Madonnę z Częstochowy? 
Dla lubujących się w tematach językowych znajdzie się całkiem smakowity wywiad z tłumaczem, który opowiada o tym, jak Polacy mówią w obcych językach i jakie są najlepsze sposoby nauki cudzej mowy, a także zdradza co nieco o zawodzie tłumacza.

A teraz największy hit - bo o umarlakach. Mnóstwo osób ogląda The Walkind Dead i lubuje się w tematyce umrzeć-ale-nie-tak-do-końca, więc artykuł przypadnie do gustu sporej rzeszy czytelników.
I coś dla zainteresowanych strefą Euro! Czy przy wprowadzenie Euro do Polski spełnią się najczarniejsze scenariusze, podskoczą ceny i przeciętny Kowalski będzie przymierał głodem? Zachęcam do przestudiowania całkiem przejrzystej tabeli plusów i minusów tego przedsięwzięcia.

Na koniec poczytałam o tym, jak odrzucać czyjąś propozycję i nie zgadzać się z rozmówcą - grzecznie bądź też nie, ale na pewno z pełną skutecznością. I umiliłam sobie czas przy Hilarious Pick-up Lines - czyli jak najodważniejsi podrywają dziewczyny i dziwią się, że im nie wychodzi.


Za magazyn dziękuję Colorful Media