piątek, 6 listopada 2015

Wymianka świąteczna!

Pamiętacie zeszłoroczną wymiankę? Całe mnóstwo prezentów i wspaniała zabawa. A ile osób brało udział! TUTAJ możecie zobaczyć, jak to wszystko wyglądało - jest mnóstwo zdjęć. Mam nadzieję, że znajdą się chętni, aby powtórzyć to również w tym roku. Bo ja nie mogę się doczekać!
 
No to zarządzam zabawę na terenie całego kraju!
Wymiana dojdzie do skutku przy min. 10 zgłoszeniach.

Będę wdzięczna za:
-dołączenie do obserwatorów
-polubienie Fp TUTAJ
-umieszczenie poniższego banerka u siebie na blogu/Fb - niech bawią się wszyscy!
Proszę przemyśleć swoje uczestnictwo, bo po zgłoszeniu w komentarzu wycofać się nie można
Już? No to czytamy zasady!


Prezentem dla naszego odbiorcy ma być akcent książkowy + dodatki niezwiązane z książkami!

1. KrólowaMoli to blog książkowy, ale tematyką wymianki nie są tylko książki!
Do zabawy zapraszam nie tylko recenzentów! Zgłaszamy się w komentarzu po tym wpisem, trzeba podać maila, który zostanie wpisany w poście wężykowym, aby Mikołaj mógł się skontaktować z ofiarą.

2. Prezent powinien zawierać akcent książkowy (może to być jedna książka albo nawet dziesięć książek), a reszta to rzecz Waszego gustu: biżuteria, świąteczne ozdoby, słodkości, coś wykonanego własnymi rączkami, miś-przytulaczek lub to, co kupicie w sklepie. Wybór dowolny - ale pamiętajmy, by sprawić radość odbiorcy!

Nie uznajemy jako prezentu książek starych, zniszczonych, w bardzo złym stanie (chyba że odbiorca zażyczy sobie pozycji nienowych, wydanych dawno). Niech nasz prezent ma wartość min. dwóch książek (oczywiście warunkiem wymianki nie jest kupno nowych pozycji. W tej cenie mogą zmieścić się książki z naszej półki, byle w dobrym stanie!). Pamiętajmy o szanowaniu się nawzajem.

3. Prezent powinien być bardzo świąteczny - ładnie zapakowany i taki, jaki Wy sami pragnęlibyście dostać. Niech to będą porządne paczuchy, a nie drobne upominki w kopertach. Jeśli się postaramy, nasze świąteczne podarunki będą niesamowite i wszyscy dostaniemy piękne prezenty!
4. Wszyscy wiemy, jak cudownie jest dostawać prezenty od serca - zrób coś od siebie! Może być to kartka świąteczna albo list, albo cokolwiek wymyślisz dla swojego odbiorcy!
5. Skontaktuj się z osobą, dla której przygotowujesz paczuszkę i postaraj się trafić w jej gust. Odbiorca może przedstawić swojemu Mikołajowi krótką listę swoich marzeń (niekoniecznie książkowych) albo wskazać, jakie literackie gatunki czyta, a jakie nie - Mikołaj może postarać się spełnić niektóre z życzeń albo po prostu przygotować piękną niespodziankę! Wciąż pamiętajmy jednak o akcencie książkowym.

6. Wymianka będzie wężykowa (ja wysyłam do X, a X wysyła do Y, a Y do Z).
 7. Zgłaszamy się do 25 listopada, a potem ogłoszę, kto komu wysyła prezent. Wymieniamy się adresami między sobą.
8. Zanim wyślecie prezent, zróbcie zdjęcie i podeślijcie do mnie - postaram się zrobić zestawienie.
t.awanturnica@gmail.com

9. Paczuszki powinny dojść do odbiorcy do 18 grudnia, więc pomyślmy o wcześniejszej wysyłce! Każdy, kto zgłasza się do zabawy, bierze na siebie odpowiedzialność za wysłanie prezentu (odpowiada za to uczestnik, nie organizator), postępujmy więc odpowiedzialnie. Oczywiście zdarzają się wypadki losowe i dotarcie niektórych przesyłek może się opóźnić, ale postarajmy się tego uniknąć :)
10. Uczestnicy o silnej woli czekają z otworzeniem prezentu do świąt. A potem, kto chce, chwali się prezentem na blogu lub Fb!

11. I jeszcze jedno ;) nie uszczęśliwiajmy drugiej osoby na siłę. Zdarzają się sytuacje, kiedy ofiara mówi mikołajowi, że nie czyta romansów i jak na złość romans dostaje, bo mikołaj chce ją przekonać do swoich racji. Pogódźmy się z tym, że nie każdy czyta to, co my. A ponieważ większość z nas to zaprawione mole książkowe, trudno oczekiwać, że trafi się ktoś, kto nie próbował w ogóle wspomnianych romansów i dlatego ich nie lubi - zapewne nie lubi ich, bo już próbował i stwierdził, że to nie dla niego. To samo dotyczy oczywiście każdego innego gatunku. Wczujmy się w sytuację drugiej osoby :)

Ważne! 12. Każda osoba zgłasza się w osobnym komentarzu. Jeśli dwie osoby zgłoszą się w jednym komentarzu, będę traktowane jako jeden uczestnik :)

Nie łamiemy regulaminu, każdy odpowiada za siebie! Bez względu na swój wiek, jesteś zobowiązany do wywiązania się z zasad konkursu - niech wszyscy dobrze się bawią :)


Nie ponoszę odpowiedzialności za nieuczciwych uczestników, którzy nie wyślą swojej paczuszki ani też za niezadowolenie odbiorców, bo dostali nie to, czego się spodziewali. Nie jestem w stanie kontrolować wszystkich zgłoszeń, bo nie wiem, kto siedzi po drugiej stronie komputera. Wasze adresy do wysyłki przyjmuję nie ja, ale wymieniacie się nimi sami, proszę więc, aby każdy postępował uczciwie i brał za siebie odpowiedzialność. Organizuję tę akcję, aby zebrać wszystkich chętnych w jednym miejscu, a reszta należy do Was. I pamiętajmy, że liczy się zabawa, a nie sam fakt otrzymania prezentu.

Małe podsumowanie:  

Zgłoszenia pod tym wpisem (podaj maila) do 25 listopada
Listy do swoich par wymiankowych jak najszybciej po ogłoszeniu wężyka!
Prezenty powinny się znaleźć u wszystkich do 18 grudnia


Ja już się cieszę! :)