piątek, 29 kwietnia 2016

Bądź dla siebie dobry

Sam przyznaj, że często zbyt wiele bierzesz na siebie. Wszyscy czegoś od Ciebie chcą. Czasami masz wrażenie, że nie żyjesz już dla siebie samego, tylko dla innych. Zatrzymaj się. Poczytaj. I po prostu... bądź dla siebie dobry. Zaufaj sobie. W głębi duszy dobrze wiesz, czego naprawdę potrzebujesz i czego pragniesz.
Jestem absolutną fanką tej niepozornej - i jakże poręcznej - książeczki! Przesłodkie wydanie, ciepłe kolory, okładka wręcz bajeczna. Od razu czuję się lepiej. A w środku same cuda. 

Bądź dla siebie dobry to zbiór niespełna 40 porad na temat tego, jak żyć, by być szczęśliwym. Jak żyć w ogóle. Bez pośpiechu i ciągłej szarpaniny. Tekstem zajmowała się Cherry Hartman, psycholog i pracownik społeczny, więc czytelnik jest w całkiem dobrych rękach. To, co zwraca uwagę bardziej niż porady, to zdecydowanie grafika. Ile rad, tyle szkiców. Przyznam, że czasami to te drugie wychodzą na prowadzenie. Nie ze wszystkimi się zgadzam, ale są idealne dla zestresowanych, zabieganych ludzi, którzy czują, że wcale nie żyją w zgodzie ze sobą. Czasami trzeba się zatrzymać i pomyśleć o sobie, a nie uszczęśliwiać wszystkich dookoła.


Jesli wszystko wokół wydaje się takie szare - to poszukaj odrobiny koloru.
Kolorów aż chce się szukać! Trochę szaro i smutno wygląda taki wyblakły elf. Chyba każdemu, kto sięgnie po tę książeczkę, przyjdzie do głowy chwycić za kredki ;)

Dbaj o dziecko, które zawsze jest w Tobie
Ta pozycja zrobiła podobno furorę i nawet w Polsce szykują się kolejne wydania. Nie dziwię się! Spójrzcie tylko na te zdjęcia. Książeczka jest przesłodka, można ją schować w torebce i wykorzystać jako kolorowankę antystresową. Czekam na następne wydania - z niejaką nadzieją, że kolejny zestaw cytatów bardziej trafi w mój gust :)

Za lekturę dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka

* cytaty pochodzą z Bądź dla siebie dobry. Elfie pogotowie